, , ,

Toulky po Picos de Europa v Asturias

3.9.16

A jsme zpátky u článku z cestování - a to z Asturias! Naposledy jsem vám psala, jak jsme tam na Wildhouse po roadtripu přijelya dala jsem si naprosto pohodový den. V dnešním článku už to trochu zase oživíme. Vydaly jsme se totiž s Jančou a Evčou do Picos de Europa! A ty výhledy mi prostě braly dech (nejen ta tůra :D).


Měly jsme původně takovou delší tůru, ale nakonec jsme zjistily, že bychom se vrátily pozdě, tak jsme zvolily jinou variantu - lákala nás totiž jezera Covadonga. Teda hlavně mě :D Každopádně to ale asi nebyl nejlepší nápad, protože v hlavní sezoně je tam kolem hrozně moc lidí, nemůžete dojet autem blíž a musíte platit za autobus, docela dost. Z Covadongy je to nějak kolem 12 km k prvnímu z jezer.  My už ale chtěly přírodu, pohodu a tak nějak tu samotu. odejít od těch lidí. Stačilo nám tedy, abychom jsme se tam prošly "kolkolem", pofotily, pojedly a našly jsme jinou stezku kudy se vydat.

V Codadonze stojí za návštěvu Bazilika Panny Marie a Svatá jeskyně. 

Z Covadongy jsme tedy popojely kousek a našly Ruta Monte Camba. Nejdřív jsme šly tu 25minutovou stezku, ale to byla taková poobídková procházka, kdy jsme vlastně udělaly jen takové kolečko kolem vesnice. Což o to - ten výhled tam byl stejně dechberoucí! Nám ale ten dech zbýval i dál, tak jsme dál ještě i šly. 

Původně jsme tedy chtěly jít na Tielve. Jak ale bývá u nás zvykem, tak jsme si to trochu okořenily a vlastně došly trochu jinam. To mám na tom naše výletění po Picos vždy nejradši, najdeme tak místa, která jsme nečekaly a o to jsou krásnější. Nebyl to žádný náročný výšlap. Minulý rok to bylo značně více "challenging" - video je zde kdyžtak. Nebudu ale tvrdit, že jsem se při tomto výšlapu neunavila. O to víc jsem byla ráda, kde jsme to nakonec ukončily - tam jsme si lehly, povídaly si, užívaly si božského klídku a pozorovaly měnící se nebe. Nádhera! Až jsem si tam z toho dala pár minut jógy, skákala po balíkách se slámou a tak trochu se i zasnila. Prostě se toho nikdy nenabažím - a co teprve toho západu slunce tam! 

Co vy, taky tak milujete toulání se po přírodě a horách?

"Follow your soul. It knows the way. Go find yourself."

You Might Also Like

5 comments

 1. Ty fotky jsou naprosto úžasný :3
  Někdy mám ráda vyrazit do přírody a jít za nosem a nevědět kam dorazím :)
  eLblog

  OdpovědětVymazat
 2. Zase uzasny fotky, tak jako vzdy! ;D
  Vazne vim, kam pojedu pristi leto, je to tak kouzelny!
  S laskou
  Sandra ze http://www.shineoffashion.com
  https://www.instagram.com/sandraslusna/

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj Naty,
  ty fotky jsou neskutečný! Vážně nádhera :) Můžu se zeptat, čím fotíš? Vidím, že Olypmus máš na krku, takže to musí být asi GoPro? Fakt to vapdaá ulně skvěle, snad se taky někdy takhle podívám, moc ti to závidím a strašně mě tvoje cestovatelský články baví :) Tvoje cestovatelská stránka mě baví mnohem víc, než ta Missí :) ale samozřejmě se mi líbí, jak jsi nádherná, když jsi na nějaké missí akci :) těším se na další články
  Kač / http://katiebutterfly.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 4. Wow, to vypadá naprosto úchvatně! Ty hory jsou fakt okouzlující, vůbec si nedokážu představit ten pocit klidu a pohody, který musí zažívat lidé, co tam bydlí. To je prostě jiný svět!

  OdpovědětVymazat

I apprecite your comments and I read them all !

Be friend with me

Contact me

Jméno:

E-mail :

Vzkaz :