, ,

Gloucester Photo Tour @ Harry Potter

13.2.15

Tak schválně. Kdo z vás zná Gloucester? Já před Anglií tedy vůbec. Je to hlavního město Gloucestershire a má kolem sto tisíc obyvatel... Blabla, nic extra záživného. ALE - zajímat by vás mohlo to, že se v místní katedrále natáčely scény do Harryho Pottera a možná i to, že je to město plné samých outletů! V neděli nám vyšlo nádherné počasí, tak jsme se rozhodli, že si uděláme pohodový výlet do vedlejšího města a navštívíme tak i naší kamarádku, která tu jediná z nás bydlí. Cesta trvala necelou hodinku autobusem (za libru dvacet!), který nás dovezl přímo do centra. On Gloucester je tedy "jen" centrum. Jedno je ale jasné - je to jedno z nejvíc typicky britských měst! Každá ulička je zkrátka jasná Anglie! Nejnavštěvovanějším místem je Gloucester Cathedral. Říkala jsem si "Proč? Vždyť je to jen další klasická katedrála." Už jsem na několika podobných místech byla a všechna se mi už pletou. Ano, ta historie v nich ožívá a vždy to je jako procházka dávnou minulostí města. Tahle katedrála je ale skutečně speciální! Je hodně rozlehlá, plná soch, informací a zajímavostí, ze kterých se toho dozvíte hodně! Hlavně jsme tu byly v neděli, tak se všude rozléhal zpěv sboru a probíhala tu mše. Díky tomu jsem měla takový zvláštní pocit. Zapůsobilo to tam na mě skutečně "požehnaně". To potom také chodby, kde se natáčel Harry Potter! Ve filmu mi připadaly dlouhé a široké, ale ve skutečnosti jsou to takové chodbičky a okna vedou do zahrady ve vnitrobloku. Hned jsem viděla scény s Tajemnou komnatou, pavouky nebo trolem. Můj pobyt je tu tak trochu po stopách Harryho, Rona a Hermiony. Potom už jsme se procházely útulnými uličkami směrek k docks. Tam jsou právě všechny ty outlety. Narazily jsme i na obchod plný čokolád Cadbury! Den jsme zakončily večeří - velice typickou - pizzou. Třeba si sem ještě někdy zajedu, ale teď je na plánu něco lepšího - Londýn! Tato spousta fotek je tedy takovou přípravou na další dávku z Londýna. Videa budou samozřejmě z obou měst! 
♔♔♔
Do you know Gloucester? To be honest I absolutely didn't. However now thanks to my stay in Gloucestershire I really do know what is this city about! It's the capital of this area with around one hundred people living in here... Blah,blah - well this isn't anything interesting. So why you should admire this city? Firstly because of the Cathedral itself - I've never experienced that strong atmosphere until now. It was Sunday when we're there so it was pretty spiritual! Secondly because there're filmed the scenes from the Harry Potter movie!  Just there in those corridors! Look at those pictures and you'll easily recognize it and I'm sure it'll remind you the movie! Thirdly it should be because of all those outlets where you can find anything! We also found the Cadbury store! And also you should love this city because of the amazing area around dock and just simply because it's typical British city you really should visit! I think I'll visit it one day again but now I've got different plans - weekend in London! Stay tuned for pics and also video from both cities!

You Might Also Like

5 comments

 1. Tomu říkám opravdové phototour, paráda, úplně jsme se zasnila :)

  OdpovědětVymazat
 2. Uplne si dokazu predstavit ten pocit, stacilo mi, kdyz jsem se v Londyne prochazela po moste (ted si nemuzu vzpomenout jak se jmenuje) kde se natacel zacatek 6.dilu HP a pak jsme byli jeste na univerzite, kde se myslim natacely sceny ve Velke sini z HP :-)

  OdpovědětVymazat
 3. To jste na erasmu samé holky? :D Ale super, těším se, až jednou taky vyrazím :))

  To Whatever: Ten most se jmenuje Millenium Bridge, taky to byl pro mě zážitek :) A co teprve nástupišt 9 a 3/4! Sice to nebylo to stejné jako z filmu, ale i tak... :) Úžasné...

  OdpovědětVymazat

I apprecite your comments and I read them all !

Be friend with me

Contact me

Jméno:

E-mail :

Vzkaz :