, , ,

England // Erasmus ~ 6 ~ CARDIFF PHOTO TOUR

26.1.15

V sobotu jsme si s holkama udělaly takový last-minute výlet do Cardiffu! Toho jste si ostatně mohli všimnout na Instagramu, Facebooku, ale i Snapchatu! V pátek večer jsme totiž zjistily, že má být v sobotu slunečno, tak jsme neváhaly, zjistily si spoj Cheltenham-Cardiff a informace o místech, které budeme chtít navštívit. Cesta vlakem nevyšla draho, trvala něco přes hodinu a měly jsme nádherný výhled z okna! To byla ale teprve taková příprava na to, jak úchatné je Cardiff město! Každý kousek, ulička a budova stojí za shlédnutí! My jsme měly pouze jen jeden den, tak jsme se zaměřily na hlavní památky a viděly všechny dle nás nejdůležitější. Krásné Arcades plné malých obchůdků a kaváren, Cardiff Castle a Bute Park kolem něj ohraničený Animal Wall, tržiště Cardiffu a Millennium Stadium, kde se konají zápasy rugby nebo koncerty. Na oběd jsme se prošly až do Cardiff Bay do tradiční restaurace a potom k Wales Millennium Centre. Našly jsme také tip na vyhlášenou kavárnu, kde se prodává typický Welsh Cake, tak jsme tak samozřejmě zamířily! Připadala jsem si jako v kulisách nějakého anglického filmu, vše bylo kytičikované a zkrátka "sladké". Welsh cake byl dobrý, připomínal nám chutí Vánoce, ale pokud si ho dáte, tak si ho objednejte spolu s Cream Tea, protože je k tomu potom ještě džem a smetana. Za zkoušku určitě stojí, ale Red Velvet Brownie Cheescake, už podle názvu, překonat nemohl!
Cardiff je hlavní město Wales, to je znát hlavně množstvím obchodů. Určitě by se vám tu líbilo. Vybere si tu každý. Takže pokud budete mít víc času než my, tak jsem si jistá, že skočíte i na nákupy do některé z nákupních center nebo třeba právě malých jedinečných obchůdků. Potkáte zde skoro samé studenty, protože je to také město s několika univerzitami. Mě jednoznačně okouzlilo, takže jsem vyfotila spousty fotek a proto vám Cardiff "mým okem" ukážu nejdříve fotkami a posléze až videem. Jak se vám město líbí? 
VIDEO IS HERE
Saturday was a trip day! We went to Wales, especially its capital city Cardiff! It's so amazing city! I'm still so amazed! We were also lucky and because of the sunny weather the city was even prettier than usually. There's so much to much to see but we did good and saw the main sights - Cute Arcades full of unique small shops and Cafés, Cardiff Castle, Bute Park with the Animal Wall close to it, Cardiff Market and Millennium Stadium. We also decided to go to the Cardiff Bay and had lunch there so we also had opportunity to see the Wales Millennium Centre! After such a big and delicious lunch we found on Foursquare recommended Café to go and try the Welsh Cake. So we went for sure! It was delicious and reminded me Christmas but to be honest the Red Velvet Brownie Cheesecake I ordered with it was simply better. I'm pretty sure you'd like this city as well because there's a lot of shops, shopping centre and also small ones so there's always something for everybody! I fell in love with this city so much that I've taken hundreds of pictures! So this time there's post only with pictures and than there'll be video as well. 


You Might Also Like

7 comments

 1. Nádherné fotky Natálko, strašně moc se mi líbí. A když jsem viděla ty dortíky okamžitě se mi začaly sbíhat sliny. :D
  Dobroty od A

  OdpovědětVymazat
 2. Ach jo, jak já bych znovu jela do UK :) Moc krásné fotky :)

  OdpovědětVymazat
 3. Super fotky :)..A ty cupcaky bych hned snědla :D.. Zkusily jste nějaký?

  OdpovědětVymazat
 4. Nadherne fotky.
  http://www.style-and-smile15.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 5. Krásné fotky :) to musel být úžasný výlet!

  OdpovědětVymazat
 6. Krásné fotky :) to musel být úžasný výlet!

  OdpovědětVymazat

I apprecite your comments and I read them all !

Be friend with me

Contact me

Jméno:

E-mail :

Vzkaz :