, , ,

Monument Valley aneb ve stopách Indiánů

27.9.14


Monument Valley. Národní park se slovem "monument" v názvu už velkolepý jednoduše být musí. Já se, ale přiznávám, před výletem do USA jsem o tom místě moc nevěděla. Vše jsem si zjistila až tady na místě. Řeknete si, že červený písek a pár skal není nic nového. Změnila jsem názor, když jsem to viděla na vlastní oči. Jak je místo rozlehlé, skály jsou skutečně ohromné a všude jsou místní lidé dodávající místu typickou Indiánskou náladu, která sem bez debat patří.
Pokud zde chcete vidět co nejvíce míst, tak je potřeba auto. Není šance se tu někam dostat pěšky. Jezdí zde také vyhlídkové vozy, ale cena této vyjížďky není moc ideální. Další možnost, jak se dostat na známá místa je pronájem koně. To nám také tentokrát moc nevyhovovalo (příště), tak jsme se rozhodli využít naše auta. Cesta je plná děr a samého stoupání či klesání a naše auto není zrovna terénní, aby to vše zvládlo a ještě je třeba dodat, že je nádherně bílé a to do červeného prášivého písku také není ideální. Ale tak co, žijeme jen jednou a nakonec to byla skutečně zábava, Lucky tatínek to zvládl na jedničku a auto i my jsme v pořádku. Projeli jsme hlavní vyhlídky, ze kterých byl na monumenty skutečně nádherný výhled. 
Také se tu trojice monumentů jmenuje Tři sestry, tak se nám to líbilo, protože jsme během cestování s Lucí a Nicole tak trochu tři sestry byly. Záběr mám i ve videu! A fotku nafocenou s holkama i tu v příspěvku. Stále se usmívám, když ji vidím!
S Nicole jsme také zkusily v místním stánku Indiánský chléb. Byl to v podstatě méně mastný langoš na sladko a shodly jsme se, že nám chutnal, ale jednou stačilo. Všichni jsme nafotili plno fotek a s údolím se rozloučili. Čekala nás totiž cesta do motelu před návštěvou dalšího parku, tentokrát Bryce Canyonu.
Jinak na sobě jsem měla opět svůj oblíbený černý overal z Urban Outfitters a sluneční brýle z Alda. Tentokrát jsem měla i své dioptrické, takže jsem většinou nosila oboje najednou. Chtěla jsem si ten výhled pořádně užít a fungovalo to!
Co vy, líbí se vám Monument Valley?

Do you know Monument Valley? Or this is for first or second time you hear about it? Well for me it is for second time and that is why I am so happy I had the opportunity to visit this spiritual place with atmosphere of Indian people and their history. The monuments, red sand and sun - that is enough to say "wow" and just enjoy its beauty. What I wore? Urban Outfitters jumpsuit and Aldo sunglasses.You Might Also Like

6 comments

 1. ty jsi vždycky tak krásná a pozitivně naladěná! :) super fotky :)

  OdpovědětVymazat
 2. Fotky sú krásne ! ♥

  http://accessoriesforbeauty.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
 3. Opět krása! A podle popisu mě dokonce láká i ten "langoš" :D

  OdpovědětVymazat

I apprecite your comments and I read them all !

Be friend with me

Contact me

Jméno:

E-mail :

Vzkaz :