,

Always Staying Calm In California

15.6.14


Je tu další hlášení z Huntington Beach! Neustále se tu něco děje a my toho máme za sebou opět spoustu! První páteční večer, ale převážně tedy zařizování k tomu, abychom mohly začít pracovat. Všechny ty „povinnosti“ však plníme s úsměvem na tváři, protože to prostředí vám nepříjemný pocit nedovolí naladit, takže i tak se unášíme na pozitivní vlně Californie!

Here I am with the first Friday night adventure and more and more experience from the last days Huntington Beach!

Za poslední dny se toho událo tolik! Začalo to tím, že jsme si jely zařídit Social Security number, které je potřeba k tomu být zaměstnaná. Cesta byla zajímavá, protože nás navigace na těch našich „ladies“ kolech vedla přes písčitou a kamenitou cestu kolem nějaké vodní elektrárny a plantáží. Naštěstí jsme z té divočiny nakonec vyjely a ocitly se ve městě. To je na Huntington Beach zajímavé, že to není jen jedno centrum, ale je to rozlehlé město. Na úřadě nás překvapilo milé chování a vstřícnost místních zaměstnanců. Hotové jsme byly za hodinu, ale nakonec se objevily různé potíže, tak jsme tam byly krásné čtyři hodiny. S cestou jsme tam strávily asi půlku dne. Ještě, že je to tu tak nádherné a cestou na kole se pokaždé nabijeme energií tím, jak se tím kocháme! Nikdy nás to neomrzí!  Po obědě v Subway, jsem šly zaměstnavatelce oznámit, že už máme zažádáno, že chceme už pracovat. Nejdříve máme dvoudenní trénink, nejdříve v pátek Lucka a já jdu v neděli. Zaměstnavatelka byla už přátelská, tak jsme byly rády a zvětšilo nám to nadšení do práce. To jsme ještě nevěděly, že nás čekají další skoro čtyři hodiny online Foodhandlers kurzu, abychom dostaly certifikát. Otázky byly někdy i k popukání, na co si musíme dát při práci pozor. My už jsme si totiž plánovaly výlet na pláž, ale díky tomu všemu jsme to nestihly a padla na nás nálada, že jsme se už úplně všemu smály, i když bylo třeba jen ticho. Čtvrtek jsme zakončily příjemně. Večer nám vylepšil spolubydlící, který nám ukazoval krásy celé Californie! Netušily jsme, že je tak různorodá, dá se tu i jezdit na snowboardu, chodit do rezervací, pěstovat víno a mnohem více! Den trochu jiný, ale přesto nádherný  - vyjížďka na kole po předměstích nikdy není na škodu!

Další den jsem ještě zjistila, že budu muset jet na Social Security Office znovu! Měla jsem chybu v adrese, tak jsem si druhý den udělala opět výlet na kole. Snad už to bude vše v pořádku, ale nejspíš tam budu muset ještě dvakrát – „ jupííí“! Také jsme se šly podívat na ubytování, protože jsme nechtěly Joshe moc obtěžovat. Z rodinného domu s bazénem u pláže za 250 dolarů za měsíc se stal mobilheim bez jediného čistého zákoutí, rozpadlého skoro všeho za 450 dolarů! Kde se stala chyba? Taková další naše hezká příhoda do diáře! Potom už Lucka měla první den v práci, tak jsem šla nakoupit naší zásobu potravin a dobrot. Jak jistě víte, v USA dávají k nákupu papírové tašky. Ty nejsou moc vhodné na cestu na kole,ale mně nic jiného nezbývalo! Naštěstí se to vše utrhlo deset minut od domova, tak jsem to s pobavením došla. Ty pohledy lidí z aut, když se to vše utrhlo, byly zábavné, asi tak jako já v tu chvíli. Doma už jsem hledala jen ubytování, ale marně – vše je daleko nebo drahé či podivné. Josh nás ale potešil s tím, že můžeme bydlet u něj v pokoji, nastěhuje nám tam postele a budeme mít skříňky, koupelnu a vlastně vše! Hlavně s lidmi, které už známe a za krásnou cenu! Joshe nám couchsurfingem nabídl snad sám anděl strážný! Prostě nádhera! Tento večer byl páteční večer, tak jsme jeli na pool party k jedné kamarádce Joshe domů a bylo to neskutečně super a hlavně ty lidi! Hráli jsme ping pong, různé vodní hry a samozřejmě nechyběla spousta jídla. Doufám, že to není má poslední podobná pool party tady! Po ní jsme jeli vyzvednout Lucku a hned zase na kulečník. Sice jsem se neukázala jako velký profík, ale byl to páteční večer v Californii, jak se patří! V dalším článku už plno fotek a videa ze slunečného dne ve festivalovém Surf City USA! Stay tuned - Instagram, Facebook a dokonce i Ask :))You Might Also Like

8 comments

 1. Wow, to musí byť paráda :) Krásne fotky, California je môj sen ♥ Teším sa na ďalší článok!

  OdpovědětVymazat
 2. Konečně další post! ♥ Myslím si že kde kdo Vám holky může závidět, určitě to je paráda, sama se taky chystám, jen co dostuduju. Strašně se těším až zase přispěješ Naty♥
  www.eliska-dvorakova.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Juuuu:))) to je prostě nádhera!!! A je super, že o vašich dnech píšeš tak dlouhé články:)) Hrozně ráda si to čtu:) Je to jak nějaká super letní knížka:D♥

  OdpovědětVymazat
 4. miluju vaše články z usa!! je to boží hlavně naladění na leto! těším se na další a další. Hlavně si to užívejte holky :)) hned bych jela taky do cali! :)

  OdpovědětVymazat
 5. SUperrr, super, super..Joshe Vám nadělil anděl strážný, opravdu! Těším se na článek o práci a jak Vám to jde..jak to utíká (pracovní doba), jestli jste s prací spokojené a jestli třeba budete také pracovat někdy spolu :)

  OdpovědětVymazat
 6. Krásný článek, už se nemůžu dočkat dalšího :))
  Musí to být vážně úžasné...i přes ty trable s prací :))

  OdpovědětVymazat
 7. Všechny vaše články z Californie moc ráda sleduju, musí to být skvělé ale i náročné, s těmi všemi problémy....no ještě že máte Joshe! :))

  OdpovědětVymazat

I apprecite your comments and I read them all !

Be friend with me

Contact me

Jméno:

E-mail :

Vzkaz :